Home > E-zines > beleidsb@BBeL > Archief > 03-04-2009 - Uitstoot broeikasgassen door verkeer met 26% toegenomen > Uitstoot broeikasgassen door verkeer met 26% toegenomen
Energiebesparing ook mogelijk tijdens koude winterdagen
Het weer zit tegen, het fijn stof neemt toe
Vlaamse meerderheid verbetert milieusturing vernieuwde autobelasting
Touring wil het mobiliteitsdebat blokkeren
Wind en zon groener dan ze lijken
Milieukosten van vrachtwagens veel hoger dan trein of binnenvaart
Uitstoot broeikasgassen door verkeer met 26% toegenomen
Het verkeer in Europa draagt nog altijd onevenredig veel bij aan de uitstoot van broeikasgassen, slechte luchtkwaliteit en lawaai. En nog altijd maakt het reizigers- en goederenvervoer gebruik van de minst efficiënte vervoersmiddelen. Dat is de conclusie van een nieuw rapport van het Europees Milieu Agentschap, dat gisteren werd voorgesteld in het Europees Parlement.
Enkele bevindingen uit het rapport:
Volgens het rapport kunnen vooral prijsinstrumenten het verkeer in de juiste richting sturen. Als de brandstofprijzen stijgen met 10 %, neemt de vraag naar busdiensten met 20% toe. “De reactie van de consument op de sterk schommelende prijzen vorig jaar wijst erop dat brandstof- en wegtarieven een belangrijke rol kunnen spelen in het reguleren van de vraag naar vervoer" aldus het rapport.
Erik Grietens
Het rapport ‘Transport at a crossroads”