Langemark: Het geval “Donkerweg”
In augustus 2005 werd het "BPA Donkerweg" unaniem goedgekeurd op de gemeenteraad van Langemark-Poelkapelle. Het gaat om een gebied van 43ha, dat wordt ingedeeld in een bouwzone, een ambachtelijke zone, een sport-recreatiezone en een groene zone. De bouwzone en de ambachtelijke zone liggen in zwaar waterzieke gronden dicht bij het centrum van Langemark.Ondanks de bedenkingen van het buurtcomité blijft de gemeentelijke overheid bij het volledig dichtbouwen van de open ruimte die een natuurlijke waterbuffer vormt in het laagst gelegen gebied van Langemark.
Het gebied licht in het overstomingsgebied van de IJzer. Het volbouwen van de buffer, kan gevolgen hebben voor overstromingen verder stroomafwaarts.
Buurtbewoners hebben een petitie ingericht die werd ondertekend door de meerderheid van de omwonenden. Daarbovenop werd 20 individuele bezwaarschriften ingediend. Alhoewel er aan de plannen een paar cosmetische veranderingen werden aangebracht, blijft alles grotendeels zoals eerst voorgesteld.De bedrijvenzone blijft gelokaliseerd op waterzieke gronden, zéér dicht bij het centrum wat niet alleen kan zorgen voor water overlast maar ook voor lawaai en geurhinder, daar ze langs de zuid-westkant van de gemeente is gelokaliseerd.

3 Commentaar:
Graag had ik vermeld dat er vroeger altijd sprake was van een groene lus ter hoogte van de vijver de spoorwegbedding en de DONKERWEG.
Ik heb zelfs een document terug gevonden dat de gemeente dit voorstel goedkeurde hier volgt het:=
,,Wij hebben er om budgettaire redenen voor gekozen om te starten met de groene lus. De oude spoorwegbedding die van Ieper richting Torhout loopt, met halte in Langemark, werd destijds door de provincie als fietsweg ingericht en van het nodige groen voorzien. Een bufferbekken werd aangelegd met voeding in de Sint-Jansbeek. Bedoeling is een recreatieve groen lus aan te leggen met aansluiting op deze fietsweg. Een belangrijk deel van de lus wordt gevormd door de Donkerweg, met vertrekpunt aan de kerk'', aldus de schepen.
anno 29/04/2004
Langemark:Het geval Donkerweg.Om de waterzieke gronden bouwrijp te maken moet men het gebied ophogen.Het laagste punt verschuift zo richting donkerweg, met alle gevolgen voor de bestaande laaggelegen woningen.Tevens gaat men grote oppervlakten verharden of overdekken wat voor afvoerproblemen van het regenwater kan zorgen.Een degelijke watertoets is door de plannenmakers niet uitgevoerd.
Langemark:Het geval Donkerweg.Om de waterzieke gronden bouwrijp te maken moet men het gebied ophogen.Het laagste punt verschuift zo richting donkerweg, met alle gevolgen voor de bestaande laaggelegen woningen.Tevens gaat men grote oppervlakten verharden of overdekken wat voor afvoerproblemen van het regenwater kan zorgen.Een degelijke watertoets is door de plannenmakers niet uitgevoerd.
Een reactie plaatsen
<< Hoofdpagina